top of page

Chania, Rethymno a jezero Kournas

 

Tento výlet Vás zavede na západní stranu ostrova. Zahrnuje návštěvu měst Rethymnon a Chania a také známého jezera Kournas.

Na západ po severní ose Kréty nejprve projedeme pohoří Ida, které v dálce uvidíte nejvyšší horu Kréty Psiloritis (2453 m vysoká). Poté nás naše prohlídka zavede do krásného města Rethymno. Malebné krétské město, tak charakteristické a jedinečné, že nic podobného nikde jinde na ostrově Kréta nepotkáte. Typické svými malými uličkami. Budeme mít čas na odpočinek v krásné scenérii starého přístavu Rethymnon.

 Naší další zastávkou je Chania, hlavní město prefektury Chania, které je na druhé největší na ostrově a je šestým největším městem v Řecku s přibližně 65 000 obyvateli. Jeho benátské hradby a přístav, úzké uličky a staré budovy z benátského a tureckého období jsou většinou nedotčené a zavedou vás přímo do minulosti. Starý přístav, kde mohou kotvit malé rybářské lodě, je perfektním místem, kde si můžete vychutnat kávu a pozorovat život města. Zde můžete vidět uzavřenou tržnici ve tvaru kříže a trh s tradičními produkty –  Street Market.

Další a poslední zastávkou je jezero Kournas, jediné přírodní sladkovodní jezero poblíž Chanie, kde si dáte oběd. Pro ty, kteří chtějí, je zde možnost udělat si výlet po jezeře na šlapadlech, nebo se jen projít kolem jezera a zaplavat si, než se vydáme zpět směrem do Heraklionu.

Typ výlet: Život místních – celodenní

Měli byste si vzít: pohodlné boty, pokrývku hlavy, fotoaparát

Návrat do ubytování: 20,00 – 21,30 hod.

Cestovní kancelář nezodpovídá za povětrnostní podmínky a silniční provoz.

Kournas_edited.jpg
Rethymno.jpg
Chania_edited.jpg
bottom of page