top of page

Velani country house

 Vesnička Avdou / Prefektuře Heraklion

restaurant_velani_terrace.jpg

Krásna tradiční usedlost je posazená vysoko na svahu s výhledem na jezero Aposelemis v podhůří pohoří Dikti. Je to tajné útočiště ukryté ve skalnaté divočině a chráněno dubovým lesem Kermes. Právě tyto duby s jejich vždy zelenými listy a plody „Velani“ dali tomuto hotelu jméno.
Okouzlující hotel v klidu přírody, s prostornými a pohodlnými pokoji. Všechny pokoje mají úchvatný výhled a dají vám pocit relaxace s přírodou na dosah ruky.
Majitelé tohoto rodinného hotelu, Sabine a Manolis, vás přivítají s osobní vřelostí a krétskou pohostinností.

 
Hotel se 4 hektarovým statkem a prostorem pro jízdu na koni, má hned vedle pole, také si pěstují své vlastní ovoce, zeleninu, bylinky a květiny a také olivový háj odkud pochází jejich olivový olej.

wifi.png
signage.png
dog-walking (1).png
barbecue (1).png

Restaurace Velani používá vlastní ovoce a zeleninu k přípravě slavné zdravé krétské stravy. Jejich kuchyně využívá vlastní domácí produkty i z místních farem a okolních vesnic. Vyzkoušejte typicky řecká jídla s extra panenským olivovým olejem, krétské víno vyrobené ze starodávných druhů hroznů, maso a sýr z volně se pohybujících ovcí a koz jejich sousedů, med od místního včelaře a vejce od vlastních slepic chovaných volně.

Na písčité pláži jsou lehátka a slunečníky a pozvolný vstup do moře, což ocení hlavně rodiny s dětmi a starší cestovatelé.

Kolem hotelu je také dlouhá promenáda s tavernami a kavárnami a malým obchodem asi 50m od ubytování. Další nákupní možnosti 15 minut chůze a také vyhlášená cukrárna s výbornou zmrzlinou.

Součástí 12 pokojového hotelu je i restaurace, infinity bazén, bazén pro děti a jacuzzi. Ubytovat se můžete i ve 2 samostatně stojících bungalovech. Mezi služby hotelu patří mimo jiné i různé druhy masáží, lekce jógy, jízdu na koni. Samozřejmostí je také WiFi nebo parkování přímo u hotelu. Všechny pokoje mají výhled do údolí a na jezero Aposelemis.

Vzdálenosti z ubytování

  • Letiště Heraklion 40 km                                          

  • Vesnička Avdou 2 km      

  • Supermarket 6 km                          

  • Pláž 15 km

  • Golfové hřiště 7 km               

  • Agios Nikolaos 46 km

  • Vesnička Krasi 7,5 km

triple_room_balcony.jpg
double_room.jpg
swimming_pool view_edited.jpg
bottom of page