top of page

 Vesnička Vlachiana / Prefektuře Heraklion

Vila Kerasia

Bazen.jpg

Villa Kerasia se nachází ve vesničce Vlachiana, 15 km jihozápadně od města Heraklion. Leží na jihovýchodním úpatí hory Psiloritis, amfiteátrně umístěné v nadmořské výšce 580 metrů, s výhledem na vesnice Kerasia, Venerato a Avgeniki ve vzdálenosti asi 1 km. Úchvatná přírodní krása této oblasti je zdůrazněna intenzivním morfologickým kontrastem terénu a vinic, které osadu obklopují, spolu s vnitřní krásou a úžasnými výhledy na soutěsky v Ano Asites, Agia Irini a Venerato.
Byla rekonstruovaná v letech 2003-2007 z úplné ruiny. Villa nabízí širokou škálu kvalitních služeb. Psali o ní i v některých z nejpopulárnějších časopisů a řadí se mezi nejexkluzivnější rezidence v oblasti, pokud jde o design a estetiku, umístění, charakter a služby. Zkušenost ukazuje, že hosté, kteří zažili pobyt v takové vile na Krétě nebo v zahraničí, se na dovolenou do hotelů
nikdy nevrátí.

wifi.png
signage.png
dog-walking (1).png
barbecue (1).png

Pokoje nabízejí ubytováni pro až 4 osoby, vanu,  klimatizaci,  ústřední topení, satelitní TV-Rádio, telefon (přímé spojení), lednice, fén a trezor. Venku jsou k dispozici lehátka, parkování, 50m2 bazén s jacuzzi a v cene ubytování je i výborná tradiční krétská snídaně a někdy pan majitel pořádá grilování.

Na písčité pláži jsou lehátka a slunečníky a pozvolný vstup do moře, což ocení hlavně rodiny s dětmi a starší cestovatelé.

Kolem hotelu je také dlouhá promenáda s tavernami a kavárnami a malým obchodem asi 50m od ubytování. Další nákupní možnosti 15 minut chůze a také vyhlášená cukrárna s výbornou zmrzlinou.

Oblast kolem hotelu Villa Kerasia je ideální pro procházky po starých stezkách vedoucích k blízkým byzantským kostelům. Křižovatka mezinárodní turistické stezky (E4) u vily, vede k místnímu horolezeckému oddílu (Prinos, 1200 n.v.). Můžete se také připojit k organizovaným horolezeckým skupinám k Psiloritis. V krátké vzdálenosti asi 2 km od ubytování se nachází archeologické naleziště Starověká Rizinia. Město bylo objeveno během vykopávek v letech 1906-1908 a prosperovalo od pozdního minojského období 600 př. až do helénistického období roku 67 př.n.l. Umístění Rizinie na vrcholu kopce, přibližně v centru Kréty a uprostřed mezi dvěma velkými mínojskými městy Knossos a Faistos, mělo velký strategický význam.

Vzdálenosti z ubytování

  • Letiště Heraklion 27 km                                        

  • Palác Fistos 30 km        

  • Jezero Zaros 26 km               

  • Agia Galini 54 km

  • Matala 46 km

  • Knossos 25 km

  • Rethymno 91 km

pokoj prizemi.jpg
Budova.jpg
Snidane.jpg
bottom of page