top of page

 

Spinalonga a město Agios Nikolaos 

 

Spinalonga, poslední kolonie malomocných v Evropě. Nachází se nedaleko od letoviska Elounda, odkud se vydáme lodí na ostrov Spinalonga. 

Původně Benátčané ostrůvek opevnili v roce 1579 postavením pevnosti se 40 děly a jsou nejzachovalejšími hradbami v Evropě. Od roku 1903 do roku 1957 to bývala kolonie malomocných, kde měli malomocní lepší život, lékařskou pomoc a ekonomickou podporu.  Ruiny tržnice, nemocnice a spousta malých domů, ve kterých lidé s leprou žili izolovaně. Můžete je prozkoumat.

Když opustíme ostrov Spinalonga, máme volný čas na prozkoumání jedinečné vesnice Elounda nebo máme možnost se jít koupat do křišťálově čisté vody zálivu Elounda. 

Než se vydáme na cestu zpět do Heraklionu, navštívíme Agios Nikolaos, město se 14 000 obyvateli, které je postaveno na pobřeží zálivu Mirabello. V centru Agios Nikolaos je jezero Voulismeni, pravděpodobně vzniklé zemětřesením. Tam si můžeme udělat přestávku na kávu nebo se projít kolem jezera, které Vám poskytne skvělý výhled shora na centrum a přístav Agios Nikolaos. Vedle krásného přístavu jsou stinné ulice lemované stromy a obchody, které Vám dávají příležitost nakoupit si například suvenýry, zmrzlinu apod.

Naše poslední zastávka je v továrně na výrobu olivového oleje v Malii,  s ochutnávkou krétského olivového oleje. 

VZHLEDEM K COVID-19  MŮŽE BÝT BARBEQUE NAHRAZENO PITA GYROS

Typ výletu:   lodní – celodenní

Návštěva továrny na olivový olej není k dispozici pro hosty nastupující v Agios Nikolaos a Eloundě.

Měli byste si vzít: pohodlné boty, pokrývku hlavy, opalovací krém, fotoaparát, plavky, ručník

Návrat do ubytování:  17,30 – 18,30 hod.

Cena nezahrnuje: vstupné na Spinalongu 8 € 

Cestovní kancelář nezodpovídá za povětrnostní podmínky a silniční provoz.

g 2

Image by Joshua Kettle
Image by Egor Myznik
Image by Ben Michel
bottom of page